Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego, by wybrać jak najlepsze.

Comment

FINANSE

Każdy przedsiębiorca z choć niewielkim doświadczeniem w zarządzaniu własną działalnością gospodarczą zapewne zgodzi się z nami, że prowadzenie biznesu jest przedsięwzięciem wielowątkowym oraz wymagającym niebagatelnych nakładów czasu, pieniędzy i energii. Nie wystarczy bowiem nabycie towaru po okazyjnej cenie a następnie sprzedanie go podmiotom zainteresowanym nieco drożej lub też świadczenie klientom usług o stale rosnącej jakości.

Autorem artykułu jest biuro rachunkowe Efectivo – Kraków, Skawina, Wieliczka

Mimo, że działania te stanowią podstawowe cele prowadzonej firmy, to nie możemy zapominać, iż z osiągniętych przychodów, poczynionych inwestycji oraz poniesionych strat musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych starają się samodzielnie prowadzić księgi przychodów i rozchodów, jednakże wraz z rozwojem przedsiębiorstwa rozwiązanie to może okazać się nieefektywne, jako że pochłaniać będzie o wiele za dużo naszego czasu i energii, uniemożliwiając nam skupienie się na tym co najważniejsze, a więc na prowadzeniu biznesu.


Aby za niewielką opłatą pozbyć się problemów księgowych, warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Pamiętać należy jednak, że firm tego typu jest obecnie na rynku zatrzęsienie, a to naszym zadaniem jest umiejętny wybór przedsiębiorstwa profesjonalnego, rzetelnego i oferującego kompleksowe usługi. Czym kierować się, aby podjąć najwłaściwszą decyzję?
Przede wszystkim zwrócić uwagę należy na doświadczenie biura rachunkowego na rynku. Jeżeli dotrzemy do informacji, iż działa ono w branży przykładowo od dziesięciu lat, a fakt ten potwierdzają udostępnione na stronie internetowej firmy lub w jej siedzibie dokumenty, możemy uznać, że przedsiębiorstwo, którym jesteśmy zainteresowani cieszy się zaufaniem klientów. Nie można zapominać jednakże o wachlarzu dostępnych usług – musi on być w pełni dostosowany do naszych potrzeb biznesowych, aby nie wystąpiła konieczność nawiązywania współpracy z kilkoma biurami rachunkowymi, gdyż pociągnie to za sobą dodatkowe, niejednokrotnie bardzo wysokie koszty. W sytuacji, gdy oferta danej firmy nas zainteresuje, nie wahajmy się skontaktować z jej przedstawicielami i zapytać o tak istotne aspekty współpracy jak możliwość dostarczania dokumentów w odpowiadającym nam terminie, metody stosowane celem obniżenia kosztów prowadzonej działalności, czy w końcu – poziom przeszkolenia kadry w odniesieniu do najnowszych przepisów obrachunkowych i księgowych.

Co ciekawe, niektóre biura rachunkowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich najbardziej wymagających klientów, umożliwiając im zamówienie wizyt domowych. W takiej sytuacji zamawiający jest zobowiązany do zgromadzenia i przedstawienia księgowemu wszelkich dokumentów uzasadniających przychody i rozchody firmy, ekspert natomiast na ich podstawie uzupełni naszą księgowość w naszym miejscu zamieszkania, co eliminuje konieczność regularnego odwiedzania biura celem dostarczenia faktur, kopii umów, czy innej istotnej dokumentacji biznesowej. Wybór właściwego biura rachunkowego pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy – nie warto jednak podejmować decyzji pochopnie. Kierujmy się rozsądkiem i skorzystajmy z powyższych rad, a kwestie księgowe raz na zawsze przestaną być naszym problemem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *